Yük Asansörleri

Yük asansörleri orta yükseklikteki binalar için yük taşımak amacıyla kullanılmaktadır. Edessa asansör olarak güvenli, konforlu ve şık tasarım imkânlarıyla yüksek performanslı bir asansöre sahip olabilirsiniz. Yük asansörleri 1000, 1600, 2000 kg ve daha fazla yük taşıma kapasitelerine sahip olabilirler. Bu kullanılan yere göre değişkenlik gösterebilir. Yük asansörlerinin kullanım alanları alışveriş merkezleri, depolar,fabrikalar ve benzeri alanlar da kullanılmaktadır. Yük asansörleri taşıma kapasitesinin yüksek olmasının yanında güç açısından da tasarruf yapmaktadır. Yük asansörleri inşaat alanında da kullanılmaktadır. Baraj yapımı, konut inşası gibi alanlarda da kullanımı yaygındır. Kullanışlı, hızlı ve tasarruflu bir yapıya sahiptir. 

Yük asansörü çalışma mantığı olarak hidrolik asansörlere benzemektedir. Alan olarak kapalı veya açık alanlara inşası mümkündür. Kurulum aşamasında asansör boşluğu uygun ölçülerde açılmalıdır.


Orta yüksekliklerde insan gücüyle kaldırılamayacak derecede yükler bu sistem ile birlikte rahatça hareket ettirilebilir. Firmaların kullanım olarak ihtiyaç duydukları en önemli ekipmanlardan biri de yük asansörleridir. Yük asansörleri ile zamandan da tasarruf edebilmek mümkündür.